BCH, BTC’ yi geçer mi, yoksa geriler mi bu haberde bulabilirsiniz.

Biliyorsunuz  ki Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin (BTC)’ den daha sonra çıktı ve bunun amacı Hard Fork yüzünden. Hard Fork kavramını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Bunu en temel biçimde size aktarmak istiyorum.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Hard Fork için kısaca yol ayrımı diyebiliriz. Çevirilerde ise katı çatal diye geçiyor. Yol ayrımı konusunun BCH ile alakası şu aslında BTC üreticilerinin kafaları karışmasıyla BTC’ yi ikiye bölmek istercesine BCH’ elektronik para birimini çıkardılar. Görselde de anlatmak istediğim tam olarak buydu.

Bazı analistler BCH’ nin BTC’ yi değer bakımından geçeceğini söyledi. BTC’ den daha geniş çaplı kitlesi olacağını söyledi. Gel gelelim ki BCH BTC’ yi bırak geçmeyi yerinden kımıldatamadı bile. Tabi BCH’ nin çıktığı zamanlarda BTC sabitti sonra ise hatırlatırım ki uçuş moduna geçmişti.

Şimdi ise BCH’ nin BTC’ yi geçme konusu tekrar gündem oldu.  Günümüzden konuyu ele alırsak analistler betimlemesi şöyle;

Şu an BCH’ nin değeri (anlık BCH değerini görmek için BURAYA TIKLAYINIZ) 5.445,35 TL ama bunu 5 yıllık bir sürece bağlarsak 86.000 TL yapıyor. Tabii ki bu şu an analistlerin yaptığı bir tahmin. Bundan daha yükseği de olabilir düşüğü de ama şu an için tekrar söylüyorum analistlerin yaptığı bir tahmin.

Şu an için BCH’ nin değerinin düşmesi bir çok analist arasında söz konusu olmasa da hala düşeceğini düşünen analistler de var elbette.

Canlı akışta tüm coin değerlerini görmek için lütfen tıklayınız.

 

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi lütfen yorumlardan bizimle paylaşın.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin