Venezuella, kendi üretmiş olduğu kripto para ‘Petro’ nun yaygınlaştırılması için son sürat çalışmalara devam ediyor. Son olarak ülkenin Devlet Başkanı Yardımcısı Castro Soteldo, Ekonomi Bakanı Zerpa Delgado, Petro’nun tanıtımı için Türkiye’ye gelecek ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile toplantı düzenlenecek.

Deik’in üyeleri arasında oldukça ünlü isimler bulunuyor. Üyelerin arasında Ali Koç, Nazif Zorlu, Ferit Şahenk, Güler Sabancı gibi isimler bulunurken, Petro toplantısı 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili olarak DEİK üyelerine gönderdiği E-Posta’da şu ifadelere yer vererek, üyelerini davet etti.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

DEİK/Türkiye-Venezuela İş Konseyi tarafından Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Wilmar Castro Soteldo ile Ekonomi Bakanı Simon Zerpa Delgado’nun katılımıyla 17 Nisan 2018 tarihinde 16.00-18.00 satleri arasında River Plaza’da Venezuela’nın kripto parası Petro’nun tanıtımı için bir toplantı gerçekleştirilecektir.

Venezuela’nın kripto parası Petro, 23 Mart 2018 tarihinden itibaren piyasada işlem görmeye başlamış olup Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Petro’nun gayrimenkul işlemlerinde, ihracatta ve turizm faaliyetlerinde de kullanılacağını açıklamıştır. Piyasa açılmasıyla birlikte ilk gün sonunda 735 milyon dolar değerinde satışa ulaşan Petro, Venezuela ekonomisindeki sıkıntıları gidermek için bir çözüm olarak görülmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 16 Nisan Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/661/10813 adresinde yer alan katılım formunu doldurmaları rica olunur.

Saygılarımızla.”

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin