ABD’deki ve dünyanın dört bir yanındaki kampüslerde en popüler dersler içinde Bitcoin ve blok zincir teknolojisi yer almaktadır.Buna paralel olarak, eğitim kurumları en parlak öğrencileri çekebilmek adına yenilikçi yaklaşım yolları arıyorlar.Örnek vericek olursak, Varna İşletme Üniversitesi bu doğrultuda Bitcoin bursları sunmaktadır.

Bitcoin Teknolojisi Akademik Eğitimi Cezbediyor

Bitcoin ve altında yatan teknolojisi blockchain ile ilgili dersler için öğrencilerin talebi, seçkin ABD üniversitelerini baskı altına almış durumda.

Bütün bölümlerden gelen öğrenciler, eklenebilir defterler, akıllı sözleşmeler ve sıfır bilgi kanıt sistemleri gibi Bitcoin ve Ethereum‘un teknik kavramlarını kapsayan kurslara katılmak için sabırsızlanıyorlar.Öğrenciler aynı zamanda uygulamalı karşılaştırmalarla Bitcoin teknolojisinin çalışma sürecine aşinalık kazanmaya çalışıyorlar.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube


Nathaniel Popper, New York Times’da kripto paralar hakkındaki derslerin Cornell, Duke, Carnegie Mellon, Maryland Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Enstitüsü gibi akademilerde öğrencilerin oldukça dikkatini çeken “Kripto Para Birimleri Kampuse Geliyor” başlıklı bir makale yazdı.

Kriptolarla ilgili ders talepleri hızla artıyor. Popper’a göre, New York Üniversitesi’nde ticaret hukuku profesörü olan David Yarmack, 2014’den beri Bitcoin hakkında dersler veriyor. En son olarak, 180 öğrenci için bir konferans salonu hazırladığında 225 öğrencinin kayıtlı olduğunu öğrendi ve daha büyük bir konferans salonuna taşınmak zorunda kaldı.

Kripto para birimleri üzerinde çalışılacak yerler, akademik çevrenin her yerinde yetersiz kalmaktadır. Popper’da bu konu hakkında şunları söylüyor:

Geçen ay University of California, Berkeley’de öğrenciler  ‘Blockchain Kripto ekonomi ve Teknoloji, İş ve Hukukun Geleceği’ konulu ilk ders için koridorlarda oturuyorlardı.

Üniversitelerde kripto paralar üzerine online dersler

Kripto para ile ilgili üniversitedeki derslere talep gün geçtikçe artıyor.Fakat bu artışın devam etmesiyle ve ilginin artmasıyla beraber belli başlı sorunlar orta çıkmaya başladı.En önemlisi ise bu dersleri verebilecek olan gerekli becerilere sahip yeterli uzman kişilerin olmaması.Sonuç olarak çoğu üniversite Bitcoin eğitimi vermektedir.Buna ek olarak,üniversiteler en parlak öğrencileri çekmek için yenilikçi yollar yaratmaktadır.Bazı üniversiteler Bitcoin’de öğrenim ücretlerini kabul ediyor bile.

Çevrimiçi kurslar da yüksek talep görüyor. Princeton Üniversitesi, Coursera ile birlikte büyük bir öğrenci topluluğuna online olarak verilen “Bitcoin ve Kripto Para Teknolojisi” adlı en popüler derslerden birini geliştirmeye karar verdi.

Stanford Üniversitesi;altcoinler, fikir birliği protokolleri, madencilik stratejileri ve teşvikler ve Bitcoin işlemleri gibi konuları içeren online kurslar sunmaktadır.

Bitcoin ve blok zincir teknolojisi, yeni ve hızlı gelişmeleri vaat ediyor. Fakat, bu imkânları yakalamak için uzmanlaşmış ve yeterli tecrübeye sahip insanlara ihtiyaç doğmaktadır. Bu nedenle kolejler ve üniversiteler; Bitcoin’in teknolojisi hakkında bilgi yayma, Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etme ve geleceğin işçilerini ve liderlerini oluşturma konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Bitcoinist

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin