Borsaların hepsinde olmasa da bir kaç borsada ( Poloniex, Bitfinex, Bittrex, Kraken ) karşınıza çıkan USDT yani Tether kullanıcıların kafa karışıklığına sebep olur. Sonrasında Tether Nedir ? diye düşünürken USD simgesine çok benzediği için dolar sanılabilir. USDT dolar değil bir kripto para birimidir. Şimdi bu kripto para birimini daha yakından inceleyelim.

Tehther Nedir ?

Tether (USDT) , Omni Layer Protokolü aracılığıyla Bitcoin blockchainine damgalanmış bir kripto para varlığıdır. Kısaltması USTD’dir. Tether’in en önemli özelliği ise fiyatını 1 dolar civarında sabit tutmayı hedeflemesidir. Zaman zaman 1 doların altına düşüp çıkışlar yaşasa da genel olarak hep 1 dolar seviyesinde gezinmektedir. Tether diğer kripto paralar gibi transfer edilebilir, cüzdanlarda saklanabilir ve harcama yapılabilir.

Tether ( USDT ) Fiyat Grafiği

Tether (USDT) Ne İşe Yarar ?

 

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Tether’in kullanım amacı diğer kripto paralardan farklıdır. Geleneksel ve kripto para birimleri arasında ki geçişi daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Kripto para satın almak isteyen kullanıcılar ilk olarak Tether (USDT) satın alma işlemi yaparlar ve sonrasında Tether ‘lerini istedikleri bir kripto paraya çevirebilirler.

Tether Kullanıcılarının Maliyetleri Ne Kadardır?

Tether ‘in dönüşüm ücretleri yok denilecek kadar azdır ve işlemlerden komisyon ücreti alınmamaktadır.

Tether.to cüzdanları arasında Tether göndermek her zaman ücretsizdir. Tether.to cüzdanınızdan farklı bir Tether özellikli cüzdana gönderim yaparken, tüm Blockchain ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Tether ekibi bu ücretleri ödemeyeceğini duyurmuştur.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin