12 Şubat Pazartesi günü CNBC’ye konuşan Monetary Authority of Singapore bankası fintech ekip lideri Sopnendu Mohanty, blockchain teknolojisinin asıl etkilerinin 2 yıl sonra başlayacağını söyledi.

Monetary Authority of Singapore bankası fintech ekip lideri Sopnendu Mohanty, blockchain teknolojisini ‘Mükemmel‘ olarak niteledi.

CNBC’ye konuşan Mohanty;

Ulaşım katmanı hazırlanmadan, verilerin aktarımı ve verilerin depolanması için iki yıl daha çalışacağız. Blockchain çok sektörlü ortak bir altyapıya sahip olduktan sonra gerçek etkisi ortaya çıkacak

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Singapur, diğer dünya hükümetlerinin verdiği değişken görüşlere rağmen blockchain teknolojisine karşı sıcak yaklaşımını sürdürdü. Bu yaklaşım artarak ve ilgiyle devam ediyor.

Monetary Authority of Singapore (MAS) bankası, Cointelegraph’ın yayınladığı habere göre 6 Şubat günü yaptığı toplantıda kripto paraların potansiyel risklerini incelediklerini, ancak sistemik bir risk kaygısı duymadıklarını, kripto paraların yasaklanması konusunda güçlü bir gerekçe olmadığını açıkladı.

Dalgalanma ve kârlılık konusuna da değinen MAS, oynaklığın kripto para piyasalarını ve üzerinde ki araştırmaları olumsuz etkilediğini bildirdi. Devamında;

Bu muhteşem blockchain teknolojisi kullanmaya devam edeceğiz ve umarız uzun vadede kullanım alanları bulacağız

2018 ocak ayında Mas yönetim müdürü Ravi Menon;

Kripto para birimleri blok zinciri ile daha anlamlı bir teknoloji

dedi ve destek vereceklerine söz verdi.

 

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Cointelegraph

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin