Finansal hizmetler sağlayıcısı Mastercard geçtiğimiz günlerde İrlanda’daki varlığını artırmak için Dublin’de 175 yeni çalışanı işe alacağını duyurdu. İşe alacağı çalışanların bir bölümünü ise Blockchain uzmanlarına ayırdı.

Ödemeler alanındaki yenilikleri artırmak için şirket, yazılım mühendisleri, veri bilimcileri, bilgi güvenliği uzmanları ve Blockchain uzmanları gibi çok çeşitli profesyonelleri işe almayı hedefliyor.

İrlanda’nın İşletme ve İnovasyon Bakanı Heather Humphreys, ülkenin “uluslararası fintech ve ödeme şirketleri için çok cazip bir yer” haline geldiğini belirterek, bu durumun olumlu hükümet politikaları sayesinde oluştuğunu bildirdi.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

İrlanda, şu anda dünyanın dört bir yanından uluslararası FinTech ve ödeme şirketleri için oldukça cazip bir konum ve bunun gibi duyurular bugün politikalarımızın somut sonuçlar vermeye devam ettiğini gösteriyor.

Mart ayında Mastercard, devlet tarafından yayınlanan dijital para birimleri fikrine açık olduğunu söyledi. 2016 yılında Mastercard Blockchain teknolojisini kullanarak anında kredi kartı ödemeleri için bir patent başvurusunda bulundu.

Mastercard: Ülkeler Kripto Paralarını Oluşturursa Daha Olumlu Yaklaşırız

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: cointelegraph

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin