Yazılım devi Intel, dağıtılmış bir defterdeki işlemleri doğrulamak için yeni bir yol arıyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayımlanan bir dosyada şirket, dağıtılmış defterleri otomatik olarak bölümlere ayırarak güncelleyeceği bir yöntemi özetliyor: bir işlemci, yeni blokların geçerli olduğunu ve deftere eklenebildiğini bağımsız olarak doğrulayabiliyor.

Bu, ödüller karşılığında işlemleri doğrulamak ve kaydetmek için rekabet eden bir düğüm ağına dayanan bitcoin gibi blokchain tarafından geliştirilen geleneksel madencilik yönteminden farklıdır.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Özellikle, uygulama bu dağıtılmış defter sistemlerinin (DLS) bir kısmının da blokajlar olabileceğini, ancak ilgili iki teknoloji arasında bir ayrım yapıldığını açıklamaktadır.

Uygulamaya göre, fiziksel bilgisayarların, bir bloğun nasıl doğrulanabileceğini tanımlamak için belirli parametrelerle önceden programlanması gerekir.

Bununla birlikte, günümüzde blokajlarla karşılaşan ölçeklenebilirlik endişelerinin tartışıldığı patent başvurusu, dağıtılmış defterlerin en verimli veri depolama biçimi olmayabileceğini de belirtmektedir.

“Dağıtılmış defterlerin doğası gereği ölçeklenebilirlik sorunları var. DLS’deki tüm doğrulayıcıların tüm işlemlerin bir kopyası olması gerektiğinde, tüm işlemlerin tüm doğrulayıcılara yayınlanması gerekir. Bu yayınlanmış işlemler çok sayıda ağ mesajı oluşturur.”

Bu, çok sayıda ağ mesajı oluşturacağından, bir DLS, “önemli depolama gereksinimleri” uygulayabilir ve “iyi ölçeklenemeyebilir” ifadesini ekler.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: coindesk

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin