Güney Koreli mali düzenleyicileri üç yerli bankayı, kripto para birimi borsalarının hesapları için yakın zamanda getirilen kara para aklama kurallarına uyup uymadıklarını denetleyecekler.

Pazartesi günü yapılan bir açıklamaya göre, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Mali İstihbarat Birimi (FIU) NongHyup, KB Kookmin ve KEB Hana bankaları üzerinde 19-25 Nisan tarihleri ​​arasında yerinde denetim yapacaklar.

Bu yılın başlarında FSC, para aklama ve kripto paralar yoluyla yasa dışı sermaye çıkışını önlemek amacıyla sanal ve anonim hesaplar sunmasını yasakladığını bildirmişti.

O zamandan beri, en az altı banka ( NongHyup, KookMin, Shinhan, KEB Hana, IBK ve JB) FSC’nin aldığı kararları uygulamanın yollarını geliştiriyorlar. Bu ayın sonunda ise bu bankalardan üçünün bu konu hakkında nasıl bir yol izlediğinin öğrenilmesi için denetlenecek.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Özellikle, gözden geçirilmek üzere olan kurumlar arasında, NongHyup Bank, iki büyük şifreli para birimi olan Coinone ve Bithumb için gerçek isim doğrulama işlemini gerçekleştirmektedir.

Teftişin odak noktası, bankaların Güney Kore’deki kripto para değişimi için yeni gerçek isim doğrulama kurallarına tam olarak uyup uymadıkları olup, bu borsalar tarafından tutulan hesapların sayısı ve mevduatın ilgili tutarı da dahil olmak üzere detaylı bir denetim programı uygulanacaktır.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin