Bitcoin Cüzdan servisi olan Coinbase Visa ile anlaşmalı ödeme alıyordu fakat ödemelerde bir terslik oldu. Kullanıcı 1 işlemi 2 kere yapmış gibi parayı kesiyordu. Coinbase bunun üzerine çok fazla şikayet aldı ve kullanım oranı düştü. Şimdi ise kendilerinde bir sorun olmadığını Visa’ nın ödeme sisteminin arızalı olduğunu savunarak Visa’ ya suçu attı.

Hatta durum öyle bir noktaya geldi ki insanlar anlık olarak kartlarındaki paraları kontrol etmeye başladılar. Sonrasında Coinbase’ e çok sert eleştiriler yağdı tabi Visa’ ya da.

Visa Nedir?

2004 yılında Visa Europe kurulmuştur fakat aslı çok eskiye dayanmaktadır. Visa Banka Kartları, Kredi Kartları, Ön Ödemeli kartların ödeme sistemini sağlıyor. Avrupa başta olmak üzere 36 ülkede Visa kartlarıyla ödeme yapabilmemizi sağlıyor. Visa 4000’den fazla Avrupa bankalarının, ödeme sağlayıcılarının üyesi olduğu bankalar birliğidir.

 

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Visa ise bu işi düzeltmek için işe koyuldu;

Visa fazladan kesilen tüm parayı iade etti Coinbase kullanıcılarına geri ödedi. Hala da işlemler geri ödemeler için devam etmekte.

Şuan bu olaydan zarar gören kullanıcılar ise tam anlamıyla bulunmuş değil. Coinbase ise bu olaydan zarar gören herkesin fazladan alınan ödemesinin geri iade edileceğini belitti.

 

Siz de bu durumu yaşadınız mı?

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi lütfen yorumlarda belirtiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin