Fransa ve Almanya’nın üst düzey yetkilileri yaklaşmakta olan G20 zirvesinde’de kripto paraların düzenlenmesi konusunun görüşülmesi için için diğer ülkelerin maliye yetkililerine çağrı yapan bir mektup yayınladı.

Mektup, Fransız Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Alman (Federal) Maliye Bakan Peter Altmaier, Fransız merkez bankası valisi Francois Villeroy de Galhau ve Alman Federal Bankası başkanı Jens Weidmann imzalarını taşıyor.

G20 İçin Çağrı

Belgede, kripto para politikasının uygulanması için finans kuruluşlarında ki yetkilileri, önümüzdeki G20 zirvesinde kripto para politikası ve uygulamalarına ilişkin konuları tartışmaya çağırmak için uluslararası düzenleyici bir yaklaşımın gereği vurgulanıyor.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Mektupta;

Bunların ardında ki teknolojilerden kaynaklanan yeni fırsatlar olabileceğine inanıyoruz. Bununla beraber göstergeler yatırımcılar için önemli riskler oluşturabilir, uygun tedbirler alınmaz ise finansal suçlara karşı savunmasız kalınabilir. Uzun vadede finansal istikrar alanında riskler ortaya çıkabilir.

Mektupta Fransa ve Almanya’nın, para aklama ve terörle mücadele alanında kripto para birimleri konusunda somut düzenleyici tedbirler aldığının ve Avrupa Birliği’nin de bu doğrultuda çalıştığının altı çizildi. Bununla birlikte kripto para birimleri konusunda cezai faaliyetler ve sanal para birimleri kullanılmasına karşın uluslar arası koordineli bir çalışma gerektiği de belirtildi.

Le Maire gazetecilere verdiği demeçte, Bitcoin düzenleme teklifleri ile ilgili risklerin, Fransız-Alman ortak analizine tabi olacağını bunların G20 zirvesinde ortak öneri olarak sunulacağını belirtti.

Bilinçsiz Yatırımcılar Büyük Risk Altında

Mektupta sanal para birimleri ile ilgili yaygın bilgi eksikliği özellikle vurgulandı.

Ayrıca kripto para birimlerinin medyada ve internette ”para birimi” olarak hatalı lanse edildiği iddaa edildi. Bu tür belirteçlerin riskleri tam olarak anlamayan yanlış bilgilendirilmiş yatırımcılar için zararlı sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulunuldu.

 

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Bitcoin.com

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin