En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook kendi Koin‘ inini çıkarmayı planlıyor. Bunun için ise şuan da Facebook büyük bir araştırma içerisinde.

Bu konu ile yakından ilgilenen bir muhabir ise bu konu hakkında önemli gelişmeleri topluyor.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Bu toplanan gelişmelere göre;

Facebook bu kripto para ile itibari parayı devre dışı bırakmak istiyor. Yani işlemleri daha kolaya indirgemek istiyor. Tabi bunlar için ise blok zincirini yani Blockchain’ i dahil etme konusunda da önemli araştırmalar yapıyorlar.

Hatta durum şu ki özellikle Facebook Security (Güvenlik) konusunda da gelişim sağlamak yönünden Blockchain’ i yakından takip ediyordu. Eğer bu güvenlik konusunda başarı sağlanırsa kullanıcı verileri de Blockchain Teknolojisine dahil edilebilir.

Online ödeme sistemi olan Paypal şirketinde eskiden önemli bir konumda olan David Marcus şuan ise Coinbase’ de yönetim kurulunda. Facebook Research team’ inde David Marcus da bulunuyor ve team lideri olarak görev yapıyor.

Bu team alınacak kararları en iyi şekilde belirliyor. Bu kararlardan çıkabilecek sorunları da yok etmeyi amaçlamış durumdalar. Tabi bu denli yatırımlar diğer koinleri yerinden oynatabilir. Şuan yerinden oynatmak söz konusu değil çünkü bu kripto paranın çıkması yıllar alacaktır. Çünkü bir toplantıda alınan kararlar bu projeyi tamamen iptal edebilir.

Bu koin olayına sadece Facebook değil başka sosyal medya uygulamaları da dahil oldu. Mesela Kik amacı ise Kin adlı bir koin çıkarmak.

Olur mu? Olsa iyi mi olur ? Bilemiyoruz fakat olursa da güvenlikli olmasını diliyoruz.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çıkmalı mı?

Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda belirtin.

 

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin