Amerika Birleşik Devletleri’ nde bulunan bir şirket evlilik belgelerinin Ethereum’ un Blockchain teknolojisine aktarmak ve kayıtlı tutmak amacıyla pilot uygulamayı başlattı.

Uygulama nerede yapılıyor?

Bu şirkey ABD’ nin Nevada eyalerinde başladı yaklaşık 1 yıla aşkın zamandır bu işlemler yapılıyor.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Bu uygulama şu an deneniyor gelecekte neler getirir bilemiyorum açıkçası ama bu uygulamayı başlatan şirket hükümet kayıtlarını Blockchain teknolojisine aktarma konusunda  epeyi gelişmiş olan bu teknoloji başlangıcı Titan Seal ile geçen sene anlaşmaya imza atmıştı.

Sistem nasıl işleyecek? Bunu size kısa örnek ile açıklayayım.

İlk örnek olarak bir çift bu şirketi arayarak bir istekte bulunuyor. Belirlenen adrese kurye ile belgeler geliyor. Belgeler kurye ile geldikten sonra belli bir miktar karşılığında belgenin doğrulanmış yani onay almış bir kopyasını veriyor. bu işlemden sonra çift belgelerini geri yolluyor ve onay geldikten sonra işlem tamamlanıyor. Artık onlar evli bir çift oluyorlar. Aynı zamanda bu çift hem paradan hem de zamandan kar ediyor.

Aslında Nevada eyaletinde bu uygulamaların artacağı düşünülüyor. Yani demem o ki Nevada eyaleti Blockchain bölgesi olmak için büyük adımlar ile ilerliyor.

Siz Nevada eyaletinde yaşasaydınız bu uygulama ile evlenir miydiniz?

Düşüncelerinizi yorum olarak atmayı unutmayın.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin