Litecoin‘ in kurucusu olan Charlie Lee kripto para kullanıcılarına ve potansiyel kullanıcılara yönelik bir tweet attı. Asıl amacı dikkat çekmek yani uyarı niyetinde olan Lee’ nin işte o tweet’ i;

Sadece sınırlı bir süre için, ben 100 LTC veriyorum. 1 LTC almak için, ilk önce bana 0,01 LTC gönderin. Param bitmeden çabuk ol! Detaylar için buraya bakınız: screenmessage.com/free-coins

Bu tweet‘ teki o linke gelecek olursam linkte tam olarak şu resmi görüyorsunuz;

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Hayır, ben bedava koin vermiyorum. Gelecekte ben ve ya başka biri bana koin gönderirsen koin yollarım gibi bir şey söylerse kanmayın. Eğer gerçek olamayacak kadar iyi bir teklifse, gerçek olamayacaktır.

Bu tweet‘ teki mesaj insanları gülümsetirken aynı şekilde akıllıca bir deneyim de yaşattırdı.

Lee ayrıca detay olarak da kendi hesabının onaylanmış Twitter hesapları olsa dahi bu tuzağa düşmememiz için alttan mesaj da vermiş oldu. Lee açıklamasında ise bu tip şeyleri fazlasıyla önemsediğini ve yaşanmaması için kendince önlemler almaktan çekinmediğini de belirtti.

Bu gibi kandırma olayları günümüzde sıkça yaşanılan bir dönemdeyiz. Hack yolu veya onaylanmış hesap yolu ile kendilerine inandırmak için fazlasıyla çaba sarf eden dolandırıcılarının neslinin tükenmesini sağlayabilecek bir tweet olmuş.

Charlie Lee‘ yi bu komik mizahı ile insanlara verdiği bilgilendirmeden dolayı kutluyorum. Gerçekten insanlara bazı şeyleri ne kadar göstersen de inanmıyorlar, anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar. Umuyorum ki dolandırıcılar için artık bir son gelir.

 

Haber ile ilgili görüşlerinizi lütfen yorumlarda belirtiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin