Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov Bitcoin‘i takip ettiğini ve belli bir miktarda Bitcoin aldığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Çeçen Liderden Bitcoin’e İlgi

Çeçenistan lideri Kadirov, Rus basınına belli miktarda Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ayrıca, kripto paraları çok yakından takip ettiğinide söyledi.

Kadırov Cumartesi günkü yazısında  “Blok zincir teknolojisinin Çeçen Cumhuriyeti’nde tanıtılacağını zaten belirttim.” dedi ve devam etti:

Yenilikçi ödeme ağları ile de ilgileniyorum.Kripto paraların gelişimini izleyebilmem için takip etmem gerekiyordu ve bende Bitcoin almaya karar verdim

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Çeçen lideri,kripto para birimleri satın alırken herhangi bir maddi garanti olmadığını ve haklı olarak yeni kurulu bu piyasanın dolandırıcılıkla dolu olduğunu belirtti.

“Bununla birlikte, yine de bu endüstrinin yasalarca sıkı sıkıya düzenlenmesi gerekiyor, ancak yasak olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kadirov piramit planlarından ve diğer mali yolsuzluk türlerinden vatandaşlarımızı korumamız önemlidir “dedi. Ardından şunları ekledi:

Kadirov piramit planlarından ve diğer mali yolsuzluk türlerinden vatandaşlarımızı korumamız önemlidir “dedi. Ardından sözlerine devam etti:

Yeniliğe ayak uydurmak ve geride kalmamak için sürekli gelişen bir teknoloji dünyasında sürekli gelişme gerekir.

Çeçen lider, Bitcoin teknolojisinin yasaklanıp ülkenin merkez bankası tarafından düzenlenmemesi gerektiğini savunan bir yaklaşım sergilerken, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’de benzer bir tutum içerisinde bulunmuştu.

 

“Bitcoin için alınan önlemler ve düzenlemeler şuan için yeterli düzeyde.”dedi Putin Rus haber ajansı TAAS’a geçen ay; “Şuanlık bu düzenlemler merkez bankasının kontrolünde ve bu konuda şuanda yeterli otoritesi var.Ancak geniş anlamda değerlendirecek olursak tabiki gelecek dönemde yasa düzenlemeleri kesinlikle gerekli olacak”dedi.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin