Son yılların en büyük teknolojilerinden olan Blockchain teknolojisinin çığır açacağına kesin gözüyle bakılırken, dev şirketlerin teknolojiye olan ilgisi artıyor. Sizler için blockchain teknolojisi üzerinde çalışan dev şirketleri listeledik.

1-Google

Blockchain yatırımlarına ara vermeden devam eden google, son zamanlarda kendi blockchain protokolü üzerinde çalışıyor. Google, üçüncü şahısların kimliklerini doğrulamak amacıyla blockchain teknolojisini kullanacak.

Google Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Hazırlanıyor

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube


2-Apple

Dünyanın en büyük elektronik cihaz üreticilerinden olan Apple’da blockchain teknolojisine kayıtsız kalmadı.

Apple, geçtiğimiz aralık ayında hacker’ler ile mücadele ve dijital imzaları onaylamak amacıyla blockchain tabanlı bir yazılım geliştirmiş ve patentini almayı başarmıştı.

3-Walmart

Walmart, dünyanın en büyük perakende satış şirketi. Şirket şu sıralarda ”Akıllı Paket” adı altında blockchain tabanlı bir yazılım üzerinde çalışıyor.

Yazılımın amacı siparişlerin takibinin sağlanması ve müşteriye güvenle teslim edilebilmesinin sağlanması amacıyla geliştiriliyor.

4-Porsche

Şirket ürettiği araçlarına teknolojiyi entehre etmek için büyük çaba sarf ediyor. Şirket blok zincir teknolojisini araç güvenliği, otonom sürüş teknolojileri, veri aktarımı gibi alanlarda kullanmak için hızla yatırımlarına devam ediyor.

Porsche Araçlarında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

5-IBM

Şirket, blockchain tabanlı çekirdek kadar büyüklüğe sahip, ürünlerin orjinalliğini doğrulamak amacıyla geliştirdiği bilgisayarını tanıttı. Aynı zamanda blockchain ile alakalı açıklanmayan farklı projeleride bulunan şirketin, dünyada sağlık ve lojistik alanında birçok şirkete blockchain tabanlı dağıtılmış defter hizmeti sunmaya devam ediyor.

IBM, Tuz Tanesi Kadar Blockchain Teknolojisi Kullanan Bilgisayar Üretti

6-Audi

Şirket, küresel tedarik zincirinde güvenliği arttırmak amacıyla blockchain teknolojisi kullanmayı planlıyor. Aynı zamanda IBM nin dağıtılmış defter teknolojisinden de yararlanan otomobil devi, veri güvenliği ve veri aktarımı konusunda blockchain tabanlı geliştirmeler yapmak amacıyla özel bir ekip kurmuş durumda.

7-Coca Cola

Ünlü içecek firması, 1 yılı aşkın süredir blockcahin hakkında çalışmalarına devam ediyor. Şirket şimdilik dünya lojistik ağının takibi amacıyla blok zincir teknolojisini kullanmayı amaçlıyor.

8-Microsoft

Dünyanın bilgisayar ve yazılım devi Microsoft, blockchain tabanlı merkezsiz kimlik sistemi inşa etmeyi başardı. Şirketin blok zinciri üzerine yatırımları devam ediyor.

Microsoft Blockchain Tabanlı Uygulama Geliştirdi

9-Ford

Amerikan otomobil devi, yollarda ki araçların birbirleri ile iletişim kurması amacıyla blockchain teknolojisi ve kripto para kullanmayı düşünüyor. Şirket projesinin patentini almayı başardı bile.

Ford Kripto Para Kullanabilmek İçin Patent Aldı

10-Mercedes

Marka, geçtiğimiz günlerde blockchain tabanlı kendi kripto parası MobiCoin’i tanıtmıştı.

MobiCoin, çevre de trafik dostu sürücülerin ödüllendirilmesi amacıyla ortaya çıkmıştı.

Mercedes’in İş Ortağı Kendi Kripto Parasını Duyurdu

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin