New Jersey eyaletinin yerel ABD düzenleyicileri, Bitstrades‘in uyguladığı ticaret düzenlemelerini “sahtekar” olarak nitelendirdi.Ardından 9 Şubat tarihinde kripto parayatırım platformunun işlemlerini bu neden dolayısıyla durdurma emri gönderdiklerini açıkladı.

“Acil durum emrini” içeren bir basın açıklamasında, Bitstrades’in New Jersey eyaletinde menkul kıymet teklif etme izni olmadığını ve faaliyetleriyle ilgili gerekli bilgileri paylaşmamasının “yasayı ihlal ettiğini” söyledi.

Uygulama, New Jersey Başsavcısı Gurbir S. Grewal’ın yanı sıra Tüketici İşleri Bölümü, Menkul Kıymetler Bürosu ve Hukuk Bölümü’nden geldi.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Yayınlanan bildiride:

“… [B] Bürosu, Bitstrades’nin yatırımcılara, günlük olarak yatırımcı fonlarında tahakkuk eden yüzde 10’a kadar getiriyi garanti eden bir yatırım klavuzu şeklinde kayıt dışı bir kar sunarak Devletin Tek düzen Menkul Kıymet Yasasını ihlal ettiğini tespit etti. Bitstrades, New Jersey’de menkul kıymet satmak için gerekli izinleri almamıştır.”

Bilgi saklı tutma ile ilgili olarak emir, “yürütme görevlilerinin adları, ana ofisinin adresi, Bitstrades ‘nin mali durumu hakkında bilgi, Bitstrades yatırımının riskleri ve yatırımcılar için önemli materyallerin açıklanamaması” Bitstrades, yatırımcıların parasını nasıl yatırım yaptığını ve Büro’nun bu durumu nasıl bulduğunu “söyledi.

Bu olayın kendini ifşa etmesi”kripto para bankası” AriseBank’ın Teksas eyaletindeki operasyonlarını durdurması ve kullanıcıların hizmetine son verilmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Aynı zamanda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) şeklinde ulusal seviyedeki ABD düzenleyicileri, kripto para endüstrisinde ICO’lar ve benzeri durumları dikkatle incelemeye devam ediyor.

6 Şubat tarihli ilişkili yönetmelikte yapılan özel bir oturumda, her iki ajansın da başkanları:

”Bu konu üzerinde işbirliği yapmaya kararlıyız.Dolandırıcılık ve kripto para piyasasında suistimaller için polis güvenliği sağlanmalı.”

Tüketici İlişkileri Bölümü müdür yardımcısı Sharon Joyce, New Jersey hareketiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada:

“Bitstrades’nin dolandırıcılık teklifini,yatırımcılar için potansiyel olarak daha zararlı hale getiren şey;kripto para piyasasının anonim olarak işlemesi ve BU NEDENDEN DOLAYI yatırımcıların kayıplarını telafi etmek için hiçbir başvuru yapamaMASI” DİYE belirtti.

 

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Cointelegraph

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin