Büyük bir Japon kripto para birimi borsası olan BitFlyer, Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkedeki mali düzenleyiciden gelen eleştirilerin doğrultusunda müşterilerinden istediği bilgiler hakkında açıklamalarda bulundu.

BitFlyer artık kullanıcılar kendi belirttikleri ikametgah adreslerine firmanın doğrulama sürecini geçtiğini onaylayan bir mektup alana kadar hiç bir işlem yapamayacaklar.

 

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

 BitFlyer, Japonya’daki Finansal Hizmetler Dairesi’nin (FSA) platformunun kimlik doğrulama sürecinde eksiklerinin olduğunu dile getirdikten sonra bu kararları aldığını söyledi.

Nikkei’nin raporuna dayanarak düzenleyici, kripto para birimi değişiminin kullanıcıların kimlik kartlarının bir fotokopisini gönderdikten hemen sonra işlem yapmaya başlamasını sağladığını ve platformun kullanıcıların bilgilerini tam olarak doğrulayıp onaylamadığını belirtti. Bu nedenle, mali gözlemci, platformun kara para aklama faaliyetleri için kullanılabileceğinden endişe duyduğunu dile getirdi.

Borsa, FSA’nın istediği şartları yerine getirmekle birlikte, mevcut para aklama önleme tedbirlerini güçlendirmek için FSA ile işbirliği yaptığını söyledi.

Japon Lüks Otomobil Devi, BitFlyer Üzerinden Bitcoin Kabul Edecek

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin