12 Nisan günü, bitcoin tarihinde ilklerden biri yaşandı. Fiyat 20dk içinde 1000$ dan fazla yükseldi. Oysa ki herhangi büyük bir haber yoktu. Bu durum piyasaya büyük bir balinanın girdiğini veya kurumsal bir oyuncunun dahil olduğu anlamına geliyor.

Satış baskısı alımla beraber hafifledi.

Artışın nedenini tam olarak kestirmek çok zor. Sonuç olarak coinmarketcap piyasa değeri 250 milyar dolar seviyelerinden gelerek 300 milyar dolar seviyelerini aşmayı başardı.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Grafiklerde herhangi bir satın alma yeri bulabilir miyiz bakalım.

Bitcoin Analizi

Bitcoin 20 günlük EMA üzerinde kapanış yapmayı başardı. Geçtiğimiz analizlerimizde 20 günlük EMA nın önemini belirtmiştik.

Bitcoin Price

Bu kez işlem olumlu gözüküyor. Çünkü BTC son hareketleri ile beraber grafikte ki düşüş kanalından kurtulmayı başardı. 50 günlük SMA ya bakıldığında, bir sonra ki hamlenin 10.000 dolar seviyeleri olmasını bekliyoruz.

En büyük direnç ise yatırımcıların kâr revize etmelerini beklediğimiz 12.170 dolar seviyelerinde olacaktır. Bu seviyenin hızla geçilmesini bekleyemeyiz.

Düşüş tabanından yukarı doğru yükseliş başladı, grafiklerin yeşil görünüm sergilemesini, fiyat yönünün yukarı olmasını bekliyoruz.

Ethereum Analizi 

Ethereum inen düşüş kanalının üzerinde kapanış yapmayı dün itibari ile başardı. Aynı zamanda 20 günlük EMA üzerinde de kapanış yapıldı.

Ethereum Price

Ethereum ilk defa yükseliş direncinden kurtulmayı başardı. Boğalar fiyatı 600 dolar seviyelerine çekmeyi başarırsa bir sonra ki hedef 725 olmalıdır.

Fiyat 420 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece satın alma fırsatı olarak görülebilir.

Ripple Analizi

Bir önce ki analizimizde  Ripple’nin yükseliş trendine girebilmesi için 0.57 seviyelerini aşması gerektiğini belirtmiştik.

Ripple Price

0.7 – 0.73 dolar seviyeleri güçlü bir direnç olarak görev yapabilir. 0.56 dolar seviyelerine doğru bir düşüş satın alma fırsatı olarak düşünülebilir. Ancak 0.56 seviyesi kırılırsa fiyat daha aşağılara gelecektir. Ripple üzerinde ticaret yapabilmek için daha uzun aralıkta işlem yapmasını bekliyoruz.

Litecoin Analizi

Litecoin 20 günlük EMA çizgisinden kurtulma mücadelesini devam ettiriyor.

Litecoin Price

20 günlük EMA dan çıktıktan sonra 141$ seviyelerinde direnç ile karşılaşılacak. Seviyenin aşılmasında ise 142 dolar seviyelerinde boğa desteği gelecek ve fiyat 165 dolar seviyelerini görebilecek. Şuan için grafikte görülen düşüş çizgilerinden kurtulmasını bekleyeceğiz.

Litecoin için kısa vadeli bir ticaret önerimiz bulunmuyor, risk alacak kadar kâr oranı bulunmuyor.

Neo Analizi

Neo için daha önce fiyatların yükselmesinden sonra alım yapılabileceğini belirtmiştik.

Neo Price

Neo şuan için 63 dolar seviyelerinde boğa desteği görüyor. 50 günlük SMA 78 dolar olsa da, bu seviyeye kadar büyük bir direnç görülmedi.  Bu nedenle neo’nun 88 dolar seviyelerine geleceğine inanıyoruz.

Burada ki pozisyonumuz ise oldukça agresif. Çünkü grafikte görülen inen trend çizgisinden hala kurtulamadı. Bu nedenle ticaret miktarınızı %50 de tutmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Neo Haftalık Analiz (04.04.2018)

Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Canlı koin değerlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Feragat: Tüm fiyat makaleleri yalnızca bilgilendirme amaçlı olup ticari olarak değerlendirmeler tutmayabilir. Bir ticaret yapmak için nihai karar okuyucu tarafından verildiğinden, Koinler.com veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin