Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance geçtiğimiz yıllarda kendi adını taşıyan BinanceCoin (BNB) adlı kripto para çıkartmıştı.

Coinmarketcap’de 18. sırada bulunan Binance Coin şuan 13 dolar seviyelerinden işlem yaparken, geçtiğimiz çeyrekte en iyi performans gösteren kripto paralardan olması sayesinde dikkatleri üzerine toplamıştı.

Bu güçlü ve istikrarlı performansın ise devam etmesi bekleniyor. Bunun en büyük nedeni ise Binance’nin çok yakın bir dönemde BNB yakacak olması. Binance yılların çeyrekleri içinde bu işlemi gerçekleştirirken en son yakma işlemi 2018 Ocak ayının 15. gününde gerçekleşmişti.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Tarih göz önüne bulundurulduğunda Binance’nin çeyreğin ilk ayında bu işlemi gerçekleştirdiğini görüyoruz. 2018’in 2. çeyreğinin ilk ayı olan Nisan ayının 15 inde bu işlemin tekrarlanması bekleniyor.

Haber yazım saati itibari ile coinmarketcap’in kırmızılara bürünmüş olduğunu görüyoruz. Ancak BNB de yeşil göstergeler hüküm sürüyor. Bunun nedeni ise yatırımcıların coin yakma işleminden faydalanmak istemesi.

Binance son yakımda yaklaşık 1.9 milyon coin piyasadan çekmişti. Yakımdan sonraki günlerde Binance Coin işlem hacmi 87 milyon dolardan, 160 milyon dolar seviyelerine kadar yükselmişti. İlk coin yakımı ise 1 milyon adet olarak gerçekleşmişti. Analistlere göre her yakımda sayının piyasa durumuna göre arttığı belirtilirken, şimdi yakılacak en az miktarın 2 milyon olması bekleniyor.

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin