Büyük bir Polonya bankası olan  PKO Bank Polski, DLT tabanlı bir depolama ve doğrulama sistemi sağlamak üzere Blockchain şirketi Coinfirm ile ortaklığını duyurdu.

Yakın zamanda imzalanan anlaşma, Coinfirm tarafından geliştirilen Trudatum aracılığıyla Blockchain teknolojisini PKO’nun bankacılık sistemine entegre etmeyi amaçlıyor. Yeni uygulanacak sistem müşterilerin, düzenlemelere, işlemlere, ücretlere ve komisyonlara ilişkin bilgileri içeren belgelere erişmek için güvenli bir yol haritası oluşturacak.

Polonyalı fintech şirketi MC2 Solutions’un başkanı Anna Streżyńska, bankaların, müşterilerin bilgilendirilmesi için mevcut araçların güvenlik gereksinimlerini karşılamaması nedeniyle, Blockchain Teknolojisi ile ilgilendirdiğini belirtti. E-posta veya web sitesi bildirimleri gibi yöntemler, verilerin değiştirilmesine ve çalınmasına sebep olabileceğini belirten Streżyńska Blockchain Teknolojisi ile bunların üstesinden gelinebileceğinin altını çizdi.

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edin

Facebook    Twitter   Telegram   Youtube

Anna Streżyńska ;

“Polonya Bankası Derneği veya Ulusal Takas Merkezi tarafından desteklenen bankacılık sektörü bu türlü sorunları çözmek için teknolojik yollar arıyor. Blockchain teknolojisi dahil olmak üzere çeşitli çözümleri test eder. “

Blockchain depolama sistemi olmanın dışında, 9 milyondan fazla müşteri için pahalı kağıt dokümantasyon ihtiyacını ortadan kaldırdığı için PKO için işletme maliyetleri üzerinde tasarruf da sağlayabilir.

PKO Bank Başkan Yardımcısı Adam Marciniak’a göre, banka geçen yıl Trudatum’u test etmeye başladı. Başarılı testlerin ardından, banka proje üzerinde işbirliğini sürdürmek için bir anlaşma imzaladı.

Adam Marciniak;

“Geçen yıl Coinfirm tarafından geliştirilen Trudatum platformunun testlerine başladık. Bankacılık ortamındaki testler oldukça tatmin edici olduğundan, daha yakın işbirliği yapmaya karar verdik. Birlikte, Blockchain teknolojisinin Polonya bankacılık sektörüne uygulanmasında öncü bir operasyon gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. ”

 

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

sponsor
loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin